Tropiciel

Tropiciel_GPSTropiciel po angielsku Trailer to aplikacja, która pozwala na branie udziału w grach terenowych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Każda osoba, która pobierze aplikację na swój telefon, może brać udział w grach wystawionych przez różnych organizatorów gier. Po pobraniu aplikacji, należy się zarejestrować wpisując co najmniej swój nick, miejscowość i adres mailowy w celu korespondencji. Po zarejestrowaniu, aplikacja jest gotowa do użycia w grach, które pojawią się w menu gier. Niektóre gry wymagają punktu startowego i nie są widoczne w menu gier. Wówczas, zamiast uruchamiać grę z menu gier, należy uruchomić czytnik kodów QR i zeskanować kod QR z punktu startowego lub ze strony internetowej.

Podczas trwania gry, po dotarciu do wyznaczonego za zasadach konkretnej gry, punktu terenowego, należy włączyć na telefonie aplikację, wejść do bieżącej gry, i uruchomić sprawdzanie położenia gracza. Jeśli gracz jest we właściwym miejscu, gra udzieli wskazówek jak grać dalej, zgodnie z zasadami bieżącej gry.

Niektóre gry mogą mieć wymaganie, aby imię i nazwisko było podane. Należy zawsze przeczytać regulamin gry w której chce się uczestniczyć.